poniedziałek, 1 września 2014

Podsumowanie Lata #1 / Summer Summary #1

Cześć! (English version below the photos)

Ponieważ pogoda się popsuła i dzisiaj pierwszy dzień szkoły postanowiłam zacząć od podsumowania lata. Co prawda mam jeszcze wolne ale nie mam możliwości zrobienia nowych zdjęć, za oknem pada a tu by wypadało coś napisać także pierwszy wpis z zestawem musi poczekać. Dzisiejszy post poświęcę wakacyjnym szaleństwom, które miały miejsce na Audioriver. Dla tych co nie są w temacie, Audioriver to festiwal muzyki elektronicznej, który odbywa się w przecudownym miejscu, na Płockiej plaży. Już wjeżdżając do miasta widać z daleka teren festiwalu. Sceny z jednej strony otoczone są Wisłą z a drugiej Tumami czyli dosyć sporym wzniesieniem na którym wylegują się zmęczone tłumy podczas koncertów. Audioriver składa się z dwóch głównych dni (czy w sumie nocy) koncertów.

A tutaj lekcja muzyki-kliknij!

Pierwszego dnia na samym wejściu przez przypadek trafiliśmy na koncert Mind Against, którego wcześniej nie znaliśmy a okazał się bardzo miłym początkiem imprezy. Z ciekawszych występów tego dnia byliśmy jeszcze na Ninie Kraviz która zagrała świetnie pokręcone kawałki i Max Cooperze z bardziej klubowym brzmieniem aż do 7 rano. W międzyczasie były jeszcze inne koncerty na których dobrze się bawiliśmy ale te najbardziej zapadły mi w pamięci.

Drugiego dnia było więcej koncertów, które nas interesowały ale byliśmy też zmęczeni po poprzedniej nocy więc nie było łatwo. Na szczęście odkryliśmy super wodę z witaminami, która nas orzeźwiła i postawiła na nogi. Imprezę zaczęliśmy od Bokki- zagrali fajnie ale nie wiedziałam, że ich oprawa wizualna jest tak świetna, białe stroje, na twarzach dziwne maski, ni to przybysze z kosmosu ni to naukowcy z przyszłości, ciekawie. Do tego wszystko co chcieli powiedzieć było wyświetlane więc oprócz wokali nie można było ich usłyszeć co wprowadzało też fajny i ciekawy klimat. Zespołem na który czekałam był Little Dragon, w sumie szału nie było ale i tak bawiłam się super, zwłaszcza, że byłam pod samymi barierkami :) Po tym koncercie musiałam trochę odsapnąć więc Booka Shade słuchałam leżąc na wzgórzu. Kolejnym koncertem był koncert już nad ranem- Zeitgeber kręcili niezłe kawałki dla prawdziwych smakoszy. Rozkręcali się powoli żeby narobić smaku przed mocnym uderzeniem. Tak nakręcona poszłam na ostatni koncert czyli Maetrik, który niestety nie zagrał Maceo Plexa na którego tak czekałam ale i tak rozkręcił dobrą imprezę, w sam raz na zakończenie festiwalu.

Ogólnie pogoda nam dpisała chociaż były momenty kiedy padał deszcz i opuściliśmy przez to koncert Kangding Raya ponieważ nie był pod namiotem :(
Poniżej zdjęcia z obu dni. Mam nadzieję, że złapię jeszcze dobrą pogodę i zrobię sesję z festiwalowymi zestawami.

No to się rozpisałam, normalnie nie jestem taka gadatliwa :D
Późniejsze wpisy będą bardziej związane z modą ale będą się pojawiać od czasu do czasy wpisy muzyczne bo kocham muzykę i koncerty :)

Na koniec mały bonus, którkie nagranie z koncertu Max Coopera, co prawda jakość słaba ale smaczek jest- kliknij tutaj

To wszystko na dziś.
Buziaki!
Mania

Dzień 1/ Day 1:


Widok na Płock / View at Płock

Wieczór przed rozpoczęciem koncertów, widok z Tum. / Evening before the concerts, view from "Tumy"

Fotka z widokiem w tle musi być ;) / a photo with the view in the background is a must ;)

Hura! Zaczęło się! / Yes, it started!

Nina Kraviz

Max Cooper

Dzień 2/ Day 2:


Bokka

Little Dragon

Zeitgeber

Maetrik


Do zobaczenia Audioriver! / Goodbye Audioriver!
_________________________________________________
English version

Hello!

Because the weather got worse and today is the first day of school I decided to start with summer summary. Well, I still don't have classes but I can't make new photos, it's raining outside and it would be good to write something so the first post with my look has to wait. So this post will be devoted to summer craziness that took place during Audioriver. For those who don't know, Audioriver is a festival of electronic music that is set in a beautiful place, a beach in Płock. When you are driving into the city you can see from the distance the terrain of the festival. One side of the stages is surrounded by Wisła (a river) and the other with 'Tumy' a quite big hill that tired crowds use to rest on during concerts. Audioriver consists of two main days (or rather nights) of concerts.

And here a music lesson- click!

During the first day, just at the entrance, by accident, we came across a concert of Mind Against, which we didn't know earlier and which turned out to be a perfect festival beginning. Other interesting concerts included Nina Kaviz and Max Cooper till 7am. There were other ocncerts in the meantime that were also good but these stayed in my mind.

During the second day there were more concerts that interested us but we were tired after the previous night so it wasn't easy. But luckily we found great water with vitamins that gave us power. We started the party with Bokka- they were great, I didn't know they visual side is so awesome! The concert I was waiting for was Little Dragon, they weren't as great as I though they would be but I still had a fantastic time, especially that I was in the first row ;) I was tired after that concert so I had to rest and listen to Booka Shade from the hill. next concert was already in the morning- Zeitgeber played some awesome tracks for listeners with sublime taste. They started slowly so you'd want more and then they'd play something strong. So after that we went to the last concert- Maetrik, who didn't play Maceo Plex as I wanted but still he made a cool party there, just perfect for the end of festival.

The weather was basically good but there were moments of rain and because of that we missed the Kangding Ray concert as it wasn't under a tent :(
I hope to still catch a good weather ti make photos with my festival looks.

Ok, so I wrote a lot, I'm usually not that talkative :D
Later posts will be connected more with fashion but there will be music posts from time to time as I love music and concerts.

A little bonus for the end, a short video from Max Cooper concert, the quality is poor but it gives you a taste- click here

That's all.
Kisses!
Mania

Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz